Završeno športsko natjecanje HVIDR-a RH – 21. SŠNIDOR
09.10.2015.

autor Hvidra RH

21. Svehrvatsko športsko natjecanje invalida Domovinskog rata Republike Hrvatske završeno je svečanom podjelom medalja i pehara dana 4. listopada 2015. u restoranu Gastro Globusu u Zagrebu u 15,00 sati.

Svehrvatske športske igre invalida Domovinskog rata okupile su 1000 predstavnika svih županijskih zajednica udruga HVIDR-a, HVIDR-u Grada Zagreba i HVIDR-u HVO Herceg-Bosne. Ovo veliko natjecanje koje je po drugi puta održano u Gradu Zagrebu, obuhvatilo je deset športskih disciplina, poredano u 28 različitih sportskih kategorija. U natjecanju je sudjelovala i ekipa slijepih HRVI-a, koji su se natjecali u kuglanju i el. pikadu.

Natjecanje je održano pod Visokim pokroviteljstvom predsjednice RH, g-đe Kolinde Grabar-Kitarović i Pokroviteljstvom Gradonačelnika Grada Zagreba, g-dina Milana Bandića.
U prepunom restoranu Gastro Globus na Zagrebačkom velesajmu medalje su pobjednicima podijelili predsjednik HVIDR-a RH g. Josip Đakić, gradonačelnik Grada Zagreba, g. Milan Bandić, izaslanik Predsjednice RH, g. Ante Deur, savjetnik za hrvatske branitelje, generali, predstavnici krovnih udruga iz Domovinskog rata, drugi visoki uzvanici i predsjednici županijskih zajednica udruga u sustavu HVIDR-a RH.

Sjajan uspjeh u ukupnom plasmanu ostvarili su natjecatelji Grada Zagreba koji su već tradicionalno osvojili prvo mjesto sa 210 osvojenih bodova u svim športskim kategorijama, dokazali da su i dalje nepobjedivi, te su osvojili pobjednički pehar. Drugo mjesto osvojila je HVIDR-a Karlovačke županije sa 171 osvojenih bodova, treće mjesto osvojila je ekipa HVIDR-e HVO Herceg Bosne sa 162 osvojena boda, dok je četvrto mjesto osvojila ekipa HVIDR-a Virovitičko-podravske županije sa osvojenih 159 bodova.

U utrci u invalidskim kolicima 100%-tnih HRVI-a I grupe, prvo mjesto osvojio je Ivica Vujica iz ekipe HVIDR-a Grada Zagreba, a trofej za Fair play osvojila je ekipa HVIDR-a Dubrovačko-neretvanske županije.